(ФОТО) Силвестер Сталоне објавил шокантна слика од младите денови:„Никогаш не се откажувајте!“

Веќе е познато дека легендарниот глумец редовно тренира и дека тоа е тајна на неговото мускулесто тело. За улогата на Рамбо осум месеци секој ден тренирал и тоа по четири часа, а освен што секој ден бил во теретана, одел и на часови по боречки вештини, курс по стреличарство и преживување.
Освен што и’ денес со 73. години има неверојатно вајано тело, одлучил на своите следбеници да им даде до знаење дека за таквиот успех е потребен многу труд. Објавил фотографија од младите денови, по узорот на Двејн The Rock Џонсон. Со фотографијата се споредил себе денес и пред 38. години.

„Ова е само потсетник на моите пријатели дека со стареењето не значи дека не можеш да бидеш подобар и во тренирањето. Со 35. години кревав тегови од 18. килограми, а сега кревам од 45. килограми. Затоа, немојте да се откажувате“, напишал Сталоне.
Многу следбеници се согласиле со него и во него пронашле вистинска инспирација.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Граѓаните на Вухан му испратиле порака на светот: Карантинот не е за да ви ја одземе слободата, туку што поскоро повторно да ја имате – но здрави!

Градот Вухан ги отвори своите граници денес за прв пат од воведувањето на карантин. Нејзините …