Овој хороскопски знак е детектор на лаги во човечки облик

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Од нив не можете ништо да скриете.
Имено, лицата родени во овој знак на зодијакот од детството го набљудуваат човековото однесување, а кога ќе пораснат, многу сакаат да читаат и да проучуваат книги од подрачјето на психологијата за да што подобро научат да ги „читаат“ и самите луѓе.
Станува збое за Скорпиите, во чиј период моментално и се наоѓаме.
Скорпиите многу добро знаат како се однесуваат нервозни луѓе кои нешто кријат. Прекрасно го читаат говорот на телото и, иако можеби ќе се прават дека ви веруваат тие ќе знаат дека лажете.
Дури и ако сте смирени и мислите дека никој неможе да ве открие во лагата, лицата родени во знакот на Скорпија секогаш се чекор пред вас. Покрај тоа, тие имаат исклучително добро памтење па, ако во своите приказни се збуните, тие секогаш ќе можат да ве потсетат на вашите зборови и со тоа ќе ве присилат кога – тогаш да им ја кажете вистината.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Многумина ја носат оваа амајлија а не знаат што значи!

Злото око, познато во грчката култура како „мајка“ (ματι), е проклетство за кое се смета …