(ВИДЕО) Наоми Кембел како од шега крева тегови од 50. килограми!

Само да ве потсетиме дека манекенката има 49. години!
Манекенката Наоми Кембел владеела со модната сцена со децении, а сега на својот Инстаграм профил споделила ново видео од теретана каде можеме да ја видиме како прави „deadlift“ вежба со тегови кои тежат дури 47. килограми!
Хеланке и топот се главен дел од нејзината спортска опрема, а таа ги крева теговите како од шега. Таа, исто така, се чинело дека не верувала дека ќе го стори тоа, и во позадината можеме да го чуеме нејзината тренер да не биде изненадена од нејзината сила.
Фановите ја почестија со коментарите со што и се восхитуваат и и се заблагодаруваат за мотивацијата што им ја дава, пишува Womenshealthmag. Нејзиниот тренер Бен Бруно исто така споделил снимка на својот профил за да изрази восхит и пофалби за неговата клиентка.

View this post on Instagram

Weekend in #mycalvins 🖤 @calvinklein

A post shared by Naomi Campbell (@naomi) on

“Ова е одлично. Наоми Кембел крева тегови како бос. Многу. Ми се допаѓа”, напишал тој во видеото.
Иако Наоми изгледа „злобно“ во ова видео, не е првпат таа да ги изненади фановите со објава како оваа. Честопати фановите добиваат можност да ја видат во акција во салата каде што тренира подобро и посилно од некои од мажите што ги познаваме. Браво, Наоми и благодарам за инспирацијата.

View this post on Instagram

Lifting 105lbs 💪🏾 @benbrunotraining

A post shared by Naomi Campbell (@naomi) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Идеи за уредување: Како малиот стан да изгледа пространо!

Дизајнерката за уредување на ентериери Челзи Браун живее во стан од 48. квадратни метри во …