Рана есен, идеално време за садење!

Есента е идеално време за садење и пресадување декоративни зимзелени садници и цвеќиња, бидејќи земјата има доволно влага, а тлото е сеуште топло, па растенијата имаат доволно време да се аклиматизираат и да формираат корења.

Садниците треба да се квалитетни, да имаат добра подлога, и затоа најдобро е да ги набавите на доверливо место. Во градинарскиот центар ФОЈА, пристигнаа нови декоративни декоративни садници во различни големини, а по поволни цени.

loading...

Туја, Фотинија, Лаванда, Индиски јоргован, Чемпрес, Јапонски јавор, Леиланди и многу други растенија кои воодушевуваат со својот изглед можат да се купат во овој наш реномиран градинарски центар, кој се наоѓа на Бул. Борис Трајковски бр. 152 А (поранешна Првомајска) тел. 277 20 46; 078 362 097.


Во градинарскиот центар ФОЈА секако ќе добиете и бесплатни совети кое растение какви услови за одгледување бара, сончево место или сенка, каква почва, колку да се наводнува и други информации кои што се од голема корист, за да не се случи нешто да купите, и тоа одма да се исуши.
Затоа, веќе утре по утринското кафе прошетка до ФОЈА.


Зошто да немате убаво среден двор или тераса!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПЕТ РАБОТИ КОИ ТРЕБА ДА ГИ ПОЧИТУВА СЕКОЈА СВЕКРВА: Само така ќе има совршен однос со синот и снаата

Сите знаеме за стереотипот за свекрвите, кој не е најпозитивен. Меѓутоа, во пракса често е …