(ВИДЕО) Ботас добро минал, но не и болидот!

Квалификациите во Мексико ги одбележа несреќата на Валтери Ботас
Возачот на Мерцедес ја загубил контролата над возилото во 17. свиок и со левото тркало удрил во ѕидот. За среќа, Ботас не е повреден, но болидот е доста оштетен.
Ботас денеска ќе стартува од шестата позиција.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) БИЛА МИС: Има 16. години но и прогерија – за една година дпбила изглед на старица

Раизел Грејс Калаго (16) е убава тинејџерка од Филипини. Сепак, минатата година, таа почнала да …