(ВИДЕО) ФАЛА ТИ БОЖЕ – НЕМА ДА ИМ ВЕРУВАТЕ НА ОЧИТЕ: Религиозно куче се моли пред ручек!

Ова е секако најрелигиозното и најкултурното куче што некогаш сте го виделе.
Кучето по име Чико го извршува својот ритуал секој ден пред оброкот седнува на пешкир, ги става шепите на мала маса, ја спушта главата и се моли. Молитвата ја зборува неговиот сопственик и по завршувањето на тоа Чико ја крева главата и грациозно го продолжува оброкот.
За разлика од повеќето кучиња, овој не е бесен, и многу бавно и пристојно јаде. Нема што, убаво воспитан домашен милениче.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Најлуда свадба во Србија – извадил „зоља“ за да гаѓа јаболко 

Српските свадби ги следат низа обичаи, а еден е да се гаѓа јаболко со пушка. …