НЕЗАМЕНЛИВ – 14. начини да го употребите хидрогенот: Отстранете ги непријатните мириси од домот!

Хидрогенот ќе стане неопходна алатка во вашиот дом после овој текст
Колку често не сфаќаме дека користејќи импровизирани средства можеме да направиме чуда … Земете шише со 3% хидроген и погледнете го – држете го богатството во ваши раце!
14 примена на хидроген:


1. Хидрогенот ги отстранува дамките од белата облека. Ставете малку хидроген на дамката, тријте и гледајте како исчезнува!
2. Додадете малку хидроген во средството за чистење на подот. Избришете и уживајте во раскошот и убавината на вашиот дом.
3. Измешајте 25 г  три-процентен хидроген и 1 литар вода. Испрскајте ги растенијата со овој раствор и зачувајте ги од габи и штетници. Ова ќе го зајакне нивниот имунитет.4. Растворете малку хидроген во литар вода и измијте ја косата со него пред да ја измиете со шампон и исплакнете. Ќе видите дека вашата коса ќе биде посјајна од кога било.
5. Додадете неколку капки во ладна вода и натопете го овошјето во неа. Потоа исплакнете го овошјето. Ова е одличен начин да се ослободите од пестицидот со кој бил испрскан плодот.


6. Додадјте неколку капки хидроген во сунѓер и избришете ја работната маса во кујната. Ќе блесне како да е ново.
7. Испирањето на устата со 3% хидроген ќе ги избели забите. Направете го ова три пати на ден.8. Со хидроген може да го исчисти и фрижидерот. Користете раствор на хидрогени вода, а потоа избришете го фрижидерот и отстранете ги сите мириси.
9. Со хидроген премачкајте ги плочките во бањата на кои се нафатила мувла. Оставете да отстои неколку минути, а потоа исплакнете ги и мувлата ќе исчезне.


10. Ако имате мрсна кожа, можете да ја избришете со хидроген. Ова ќе спречи појава на акни.


11. Измешајте мала количина хидроген и маслиново масло. Ова е одлична мешавина за чистење на восок од ушите.
12. Измијте ги нозете во раствор од хидроген и вода и габите од нозете и прстите ќе исчезнат.
13. Хидрогенот ќе ги избели крпите и ќе им даде мекост.
14. Со хидроген премачкајте го аквариумот, што ќе спречи појавување на слуз и габи и нема да им наштети на желките и рибите.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) АТРАКЦИЈА – ПОДЗЕМЕН ГРАД: Фасцинантна мрежа на тунели кои ги спасиле жителите на Малта во Втората светска војна

Едно од интересните места на Малта е Ласкарис, подземен комплекс од тунели и соби од …