(ФОТО) ШТЕДИ – КУПУВА САМО НОСЕНА ОБЛЕКА, дури и на своите деца: Не сака да дава ПАРИ за ново, а нејзината ПРИЧИНА нема да ве остави РАМНОДУШНИ!

Мајка на две деца заштедила илјадници долари со купување облека во бутици со користени работи. Нина Диксон (29) успала да купи облека од дизајнер по прифатливи цени со купување во продавници од „втора рака“.

„Ја родив ќерка ми кога имав само 16. години, а имањето своја куќа и дете беше многу скапо“, рекла Нина,и додала: „Мајка ми Каролина ме запозна со продавниците од втора рака кога бев тинејџерка. Таа отсекогаш за мене купувала оттаму,и поради тоа секогаш ми беше непријатно “.
Таа раскажала дека честопати се криела стоејќи малку пониско по патеката, во случај некој да не ја признае. Но, кога ја добила ќерката, нејзиниот став се сменил затоа што морала да започне да купува поевтини работи.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПАРТНЕРОТ ФЛЕРТУВА СО ВАШИТЕ ПРИЈАТЕЛКИ: Еве како да откриете дали се работи за МИКРО-ИЗМАМА

Иако сте во врска неколку месеци, сепак вашиот партнер се допишува со поранешната девојка на …