(ФОТО) МОЌТА НА КЕНЕДИВИ – НЕПОСЛУШНИТЕ ГИ ТРЕТИРААТ СО ЕЛЕКТРО ШОКОВИ: 12. непознати детали за животот на Џеки Кенеди

Џеки страдала од ужасна депресија, а најголемиот напад го доживеала во 1962 година кога нејзиниот сопруг се вратил дома со љубовница. Џеки избегала од дома, а Џон повикал Итна помош. По ваквиот инцидент, била однесена на психијатрија каде една недела ја лекувале со електрошокови.


Саканата прва дама на Америка поминала низ вистински пекол, но со најголема грациозност пред јавноста.
Ова се 12 помалку познати факти за Џеки Кенеди:
1. Пред Џон Ф. Кенеди, Џеки била верена за друг маж кој го познавала само неколку месеци.
2. Нејзиното потекло било лажирано. Џеки била само една осмина Французинка, а нејзините претци всушност биле ирски селани кои се доселиле во Америка.3. Кога Џон Ф. Кенеди ја запросил, Џеки одлучила прво да размисли. Отпатувала во Европа и се вратила по 30 дена, по што ја прифатила понудата за брак.
4. Џеки ја мразела својата венчаница. Иако била креирана по тогашната најнова мода, таа говорела дека фустанот ѝ ги нагласувал нејзините рамни гради и направил “сенка” од неа.5. Џеки ја мразела целата венчавка – таа сакала да се венча во кругот на семејството, но на крајот била организирана голема свеченост која била отворена за јавноста.
6. Изгубила три деца. Пред да ја роди ќерката Каролин, Џеки имала спонтан абортус, а го изгубила и вториот син Патрик кој починал само два дена по раѓањето.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Осум здравствени придобивки од ПРЕСТОЈ ВО ТИШИНА: Најдете време за себе

Општо познато е дека бучавата не влијае добро на луѓето, но што е со тишината? …