Овие три хороскопски знаци се најголемите лажговци во зодијакот

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Иако никој не ја говори вистината во секој момент на животот, на лицата родени во овие знаци лажењето им е составен дел на секојдневието.
Тие сметаат дека лажењето е полесен начин и затоа измислуѕваат приказна баш околу секоја ситница.
Овие три знаци се најголемите лажговци во хороскопот, пишува Your Tango.

Овен
Овните обожуваат да претеруваат и тоа го прават многу добро. Нив е тешко да ги уловите во лажењето, а дури и ако тоа се случи, тие нема да ви се извинат. Секогаш сакаат да се претстават многу подобри отколку што се што вклучува мноштво измислици кои никогаш не се случиле.

Близнаци
Близнаците лажат бидејќи се премногу мрзливи да се тргнат и да ја кажат вистината, посебно во потешки ситуации. Ако пак при тоа е потребно вистината и да се објаснува, тие нема да се заморуваат со тоа туку само ќе продолжат со лагите. Ако ги уловите во лага, тие само ќе се насмеат и и’ вас ќе ве обвинат дека сигурно понекогаш лажете токму како нив.

Водолија
Водолиите на прва се вистински тврдокожци, но всушност се големи кукавици. Тие мразат да се соочуваат со вистината па ја „ублажуваат“ со лаги. Не им е проблем да лажат ниту на своите блиски дури и ако знаат дека со тоа ќе ги повредат. На крајот на денот тие изговоруваат толку големо количество на лаги што и самите почнуваат да веруваат во нив.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскопски парови кои во креветот имаат експлозија на страст

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …