Дневен хороскоп за недела, 20.10.2019:Денес ќе бараме некои стари и заборавени работи, како и потиснати мисли – но и да се организираме и одржиме односот со партнерот!

Денес, два секстили го одбележуваат денот, Меркур и Плутон, и Венера и Сатурн. Секстилот на Меркур со Плутон ќе нè поттикнува оваа недела да бараме некои стари и заборавени работи, но и потиснати мисли. Од друга страна, Венера во секстилот со Сатурн нè поддржува во намерата да се организираме и да го одржиме нашиот партнерски однос стабилен и мирен. Енергијата што владее деновиве е конструктивна и мотивирачка. Венера секогаш има за цел да направи да и биде удобно.
Имајте убав ден.
Овен
Работа
Ќе мора да ја анализирате ситуацијата до најмали детали и ова е крајно заморно за вас. Мора, ако сакате да ја постигнете целта.
Љубов
Веќе некое време сте разочарани во вашата сакана личност. Искористете го овој ден и разговарајте отворено.
Здравје
Се чувствувате уморни.
Бик
Работа
Ве нервираат некои ситни грешки и грешки на соработниците. Не обидувајте се да одржите сè под контрола бидејќи нема да успеете.
Љубов
Едно лице во знакот Водолија се обидува на секој начин да ве привлече вниманието. Оставете да ви пријде.
Здравје
Вие сте нервозни.

Близнаци
Работа
Имате добра комуникација со лицата со авторитет и успешно ги решавате сите проблеми. Можен е паричен прилив.
Љубов
Личноста што ја сакате за вас нема јасна слика. Обидете се да бидете поотворени во комуникацијата.
Здравје
Се чувствувате добро.
Рак
Работа
Важно е вашата енергија да ја канализирате на вистински начин, но и да бидете дел од тимот. Денес, тоа е формула за успех.
Љубов
Ве привлекува многу постара личност и денес конечно може да очекувате покана и состанок. Нема да биде како што очекувате.
Здравје
Прилагодете ја исхраната.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сервира освета без милост: Еве кој е најсуровиот хороскопски знак!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …