(ФОТО) Миле Паника за ЕУ:„Ако ни дадеа датум ќе си останевме овде, вака нека му ја мислат – сите ќе им отидеме!“

Твит на популарниот Миле Паника во врска со двоумењето во ЕУ околу давањето датум за преговори на Македонија.
„Неќеле ваква багра како нас во ЕУ. Нека им каже некој дека ако ни дадат датум има шанси да си останеме овдека, ако не ни дадат, сите ќе им се иселиме таму, па нека му ја мислат“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(Рецепт) Леб без брашно

Потребно е: 145 г. овесни снегулки 135 г. семки од сончоглед 90 г. семки од …