ЗА СРЕЌА – 20. РАБОТИ КОИ ПРИВЛЕКУВААТ СРЕЌА и 10. работи кои привлекуваат несреќа: Благосостојбата почива на добри темели!

Исполнете го својот дом со позитивна енергија бидејќи среќата се гради на добри темели…
Ако вашата куќа е извор на среќа и благосостојба не морате наоколу да носите амајлии. Вашата куќа ќе биде ваша амајлија.

Еве список од ТОП 20 работи кои во куќата донесуваат среќа и благосостојба:
1. Црвена влезна врата
2. Удобен кревет со чиста и нова постелнина
3. Слика на која се прикажани слонови
4. Свежо цвеќе
5. Темјан
6. Свежо овошје во корпи
7. Бубамара (слика, магнет на фрижидер)

8. Гарнитура за седење во дневниот престој, кружно поставена (тросед, двосед и фотелја кои гледаат еден во друг)
9. Потковица на влезната врата или на влезот во куќата
10. Чист влез (прооден и чист ходник, чиста влезна врата, праг и т.н.)

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Солени галети на баба

Потребно е: 300 г брашно (интегрално) 100 г путер 1 јајце 2 лажици сончоглед 2 …