Дневен хороскоп за сабота, 19.10.2019:Овој ден е резервиран за семејството, мирот, интимните моменти кои сакате да ги минете со луѓето кои најмногу ги сакате – да ги покажете своите емоции и грижа за саканите!

Лав
Работа
Вашиот ентузијазам или надмоќ може да се толкува на различни начини. Затоа, внимателно изберете ги зборовите што ги користите во друштво на деловни партнери или во јавниот живот. Не создавајте дополнителни проблеми за себе.
Љубов
Покажете пред некој близок дека добра волја или емоционално внимание значи многу повеќе од различни впечатоци од скапи подароци.
Здравје
Проблеми со стомакот.
Девица
Работа
Новите случувања во деловната арена имаат штетен ефект врз вашата концентрација, поради што не успевате да ги завршите закажаните состаноци.
Љубов
Подобро е да не бидете презаситени со големи емотивни желби или ветувања. Бидете поумерени во вашите очекувања.
Здравје
Потребрн ви е одмор.
Терезија
Работа
Завршувате важна работа и имате големи очекувања. Внимателно проценете го редоследот на потезите при средба со соработниците. Добриот глас далеку се слуша, така што од вас се очекува добра реклама и финансиска добивка.
Љубов
Се чини дека некој одеднаш го расипува вашиот љубовен план или договор што го имате со вашата сакана личност. Контролирајте ги вашите импулси.
Здравје
Проверете ја крвната слика.
Скорпија
Работа
Вие сте во одлична можност да ги зголемите вашите деловни резултати, затоа не дозволувајте никој да се меша во вашиот концепт или плановите што ги спроведувате. Решителноста и упорноста имаат позитивен ефект.
Љубов
Нема причина за лажна скромност кога сте со некој близок до вас. Размислете за избор на личност која може да ви го подобри расположението.
Здравје
Добро се чувствувате.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) ИНТИМНА ЦЕРЕМОНИЈА – Случајна минувачка во Њујорк снимила несекојдневна венчавка: Само младенците и матичарот!

Кога случајната минувачка Невона Фридман шетала преку Бруклинскиот мост во Њујорк, не се надевала дека …