Дневен хороскоп за сабота, 19.10.2019:Овој ден е резервиран за семејството, мирот, интимните моменти кои сакате да ги минете со луѓето кои најмногу ги сакате – да ги покажете своите емоции и грижа за саканите!

Месечината оваа сабота влегува во знакот на Рак. Овој ден е резервиран за семејството, мирот, интимните моменти кои сакате да ги минете со луѓето кои најмногу ги сакате. Потребно ви е да го почувствувате она чувство кога сте сигурни и сакани, како и да ги покажете своите емоции и грижа за саканите.
Ви посакуваме пријатен ден!
Овен
Работа
Нечија приказна остава негативен впечаток на вас. Вие не верувате во големи зборови без покритие. Кога ќе се сретнете со соработниците, бидете попромислени и поскромни од вообичаеното.
Љубов
Саканото лице навистина сака да ви угоди. Покажете дека имате доволно доверба во меѓусебниот договор.
Здравје
Добро се чувствувате добро.
Бик
Работа
Непотребно влетувате во нечија стапица и ги пренагласувате вашите интелектуални или практични способности. И на крај, нема причина да жалите за пропуштената можност или за загуба на деловна активност.
Љубов
Важно е да го зачувате вашето лично достоинство и добар хумор во средбата со вашата сакана личност. Тоа не е секогаш како што изгледа.
Здравје
Пад на имунитетот.
Близнаци
Работа
Имате интересни идеи и делувате стимулирачки за вашата околина. Завршувате една важна работа што ви дава чувство на самодоверба и дополнително влијае на вашата материјална безбедност.
Љубов
На состанокот со саканата личност, слободно преземете иницијатива и направете малку романтична забава за двајца во склад со заедничкото расположение.
Здравје
Добро се чувствувате.
Рак
Работа
Ако не ви се допаѓа нечија улога или однесување, не бидете премногу арогантни пред соработниците. Чувајте ја присебноста на духот и почекајте трпеливо за да се смират негативните страсти што постојат во вашата околина.
Љубов
Ако си дозволите нота на емоционално претерување пред некој близок, во одговорот се очекува негативна реакција.
Здравје
Проблеми со притисокот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за среда, 15.07.2020: Избегнување на отворен дијалог со блиска личност е знак на емоционална слабост…

Овен Љубов: Во средбата со некој близок, нема потреба да реагирате импулсивно, да го контролирате …