(ФОТО) Кралското семејство во посета на болница: Дали е ова најемотивната фотографија која ја видовте денес?

Кејт на девојчето и донела тијара, а таа веднаш ја ставила…
Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон со на посета во Пакистан и ја посетиле детската болница „Шаукат Канум“, која лекува деца со карцином.
Токму во овој момент се направени веројатно најемотивните фотографии од принцот и војвотката. Имено, тие се сликале со малечката пациентка, а фотографиите забележале солзи во очите на придружниците на кралската двојка.
Кејт и Вилијам ја посетиле седумгодишната Вафи која има рак.
Кејт на девојчето и донела тијара, а таа веднаш ја ставила.Пиеле чај од пластични шолји, а девојчето било воодушевено што ја посетиле вистински принц и принцеза.


View this post on Instagram

The Duke and Duchess of Cambridge joined Wafia, aged seven, for tiaras and tea at the Shaukat Khanum Memorial Cancer Hospital. The @ShaukatKhanum Memorial Cancer Hospital was built by Pakistan Prime Minister @ImranKhan.pti — who The Duke and Duchess met earlier on their visit to Pakistan — and is Pakistan’s largest tertiary care cancer hospital. In 1996 and 1997 Diana, Princess of Wales visited the hospital — today The Duke and Duchess visited the children’s ward at the hospital, where they spent time with patients undergoing treatment, and spoke with their families. 📷 Kensington Palace #RoyalVisitPakistan #Pakistan


A post shared by Kensington Palace (@kensingtonroyal) on


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Здрава и фит жена споделува четири симптоми на рак на тироидната жлезда кои ги игнорирала

На КРИСТИНА Мекнајт, која сега има 35. години, и бил дијагностициран рак на тироидната жлезда …