Три потези кои ќе ви помогнат да ја оживеете страста во врската

На почетокот на врската посебен труд и не е потребен бидејќи сите гестови ни доаѓаат природно поради залуденоста со вашиот партнер. Но, после некое време желбата и возбудата е потребно да се обноват.
Овие три потези ќе ви помогнат да го збогатите својот љубовен живот и да ја вратите страста во врската.
Испратете заводлива порака
Не се задржувајте на идејата за вечера и слично. Малку експериментирајте и испратете му фотка од долна облека која планирате да ја облечете вечерта и скокотнете му ја фантазијата.
Додека разговарате допирајте го по рака
Гледајте го во очи и допирајте го по рака додека говори. Така ќе му дадете до знаење дека ви е важен секој збор и со допири разбудете ја напнатоста меѓу вас.
Пред да замине на работа бакнете го страсно
Наместо брзински бакнеж во образ, страствено прегрнете го и бакнете за да цел ден му се „вртите низ глава“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Солени галети на баба

Потребно е: 300 г брашно (интегрално) 100 г путер 1 јајце 2 лажици сончоглед 2 …