(ВИДЕО) ЗА УБАВ ДЕН – КОЛКУ Е СЛАДОК: Син папагал упорно ја бакнува сликата на друг папагал на шолја за кафе и се обидува да го шармира!

На овој папагал толку му се допаднал другиот папагал кого го видел на шолја за кафе па слатко ќе се насмевнете кога ќе видите што се правел.
Прво го бакнувал, а потоа почнал да се извиткува и да испушта некои звуци како да сака да го шармира..
Толку е сладок што и вам ќе ви биде жал кога ќе видите кога сфаќа дека си енма работа со вистинска птица.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО Галерија) КАКО ОД БАЈКИТЕ: Призори од најголемиот фестивал на светлината во светот оставаат без здив!

Овие неверојатни призори никого не оставаат рамнодушен… Холандија веќе долго е позната по одржувањето на …