(ВИДЕО) ВИДЕЛ ДЕКА МУ ЈА СИЛУВААТ ЖЕНАТА ПА НА НАПАЃАЧОТ МУ ГО ИСЕКОЛ ПЕ***ОТ: Сега му се заканува поголема казна отколку на манијакот!

Маж стар 27. години му го отсекол пенисот на манијак кој му ја силувал сопругата, а сега може да помине повеќе време во затвор отколку силувачот.
Димитриј Ивченко (25) од Шевченко, Украина, останал без пенис откако во грмушките, блиску до нејзината зграда, кога се појавил нејзиниот сопруг и почнал да ја брани.
Сопругот на нападнатата жена не можел да го совлада гневот, па со нозете и рацете го удирал Иванченко, на крајот со џебен нож му го исекол пенисот. Потоа, силувачот започнал да вреска во болка и да се фрла по земја, изјавиле соседите на двојката, кои биле разбудени од вревата.

Нападот се случил еден час по полноќ кога жената се вратила од ресторанот каде што се наоѓале таа и нејзиниот сопруг и пријателите, на само 300. метри од станот каде што живееле. Не наслутувајќи ништо, десет минути по неа дома тргнал и нејзиниот сопруг, кој прво ја слушнал врева, а потоа видел како напаѓачот ја силува неговата сопруга.
„Сопругот ја изгуби можноста да ги контролира своите постапки. Тој не знаеше што прави“, рекол адвокатот Димитриј Спаскин, кој ги претставува сопружници чие име не е наведено.

Откако му го отсекол пенисот на Иваченко, сопругот на жртвата избегал од местото на настанот во шок.
“Тој беше во состојба на шок по конфликтот и побегна. Тој одеше околу 13. километри пеш и стигна до соседното село. Таму се сретнал со познаник од кого побарал да го однесе во полициската станица. Тој се предал на 13. октомври во седум часот наутро, и се признал“, рекол Спаскин, додавајќи дека неговиот клиент е обвинет за нанесување тешки телесни повреди и е во куќен притвор.

Силувачот, Димитриј Ивченко, за кој се утврдило дека бил пијан за време на нападот, бил однесен во болница и е подложена на операција. По операцијата, докторите не кажале дали ќе може повторно да го користи својот репродуктивен орган.
И покрај тоа што жените од селото застанале на страна на силуваната жртва, нејзиниот сопруг може да добие до осум години затвор, доколку биде прогласен за виновен. Од друга страна, Ивченко, кој во моментов е во болница под полициски надзор, може да добие до пет години затвор.

Екран.мк/Daily Mail
Фото: Илустрација

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ФОТО) НИШТО НЕ РЕШИЛ: Принцот Хари се вратил во Калифорнија и тоа еден ден пред 95. роденден на кралицата!

Иако се шпекулираше дека Хари ќе го продолжи престојот во татковината и ќе го прослави …