(ВИДЕО+ФОТО) ДОКУМЕНТАРЕЦ КОЈ ГО МЕНУВА ЖИВОТОТ – СНИМЕН ФИЛМ ЗОШТО НЕ ТРЕБА ДА СЕ ЈАДЕ МЕСО: Ѓоковиќ, Луис Хамилтон, Џеки Чен и Шварценегер откриле дека челичните мускули се докажано 35% подобри отколку кај другите спортисти – Еве што јадат и како го ОСВОЈУВААТ СВЕТОТ!

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, е еден од продуцентите во новиот документарен филм „Тие кои го менуваат светот“ (The Game Changers).

Покрај него, во продуцентскиот тим се и режисерот Џејмс Камерон, бодибилдерот, актерот и политичар Арнолд Шварценегер, деветкратната ѕвезда во НБА, Крис Крис, петкратниот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон и легендата за акција, Џеки Чен. Филмот, во режија на оскаровецот Луис Психојос, е за експлозија на исхраната базирана на зеленчук во професионални спортови.

Филмот, кој беше премиерно прикажан пред еден месец, стана најпродаваниот документарен филм на сите времиња на платформата на „Епл“, а се појави на Нетфликс од 16. октомври и може да се гледа во Европа.

Темата на документарецот е исхраната заснована на билки, без месо, а бидејќи луѓето сметаат дека месото е единствениот извор на протеини, експертите и врвните спортисти зборуваат за нивната веганска исхрана која вклучува конзумирање само на храна од растително потекло. Спортистите кои се хранат на овој начин земаат протеини исклучиво од растенија, а оваа диета им дава дури 35. проценти подобри резултати од другите спортисти.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(Рецепт) МОЌЕН НАПИТОК – ЗЛАТНО МЛЕКО КОЕ ПРАВИ ЧУДА: Го подобрува варењето, спречува воспалувања и помага при слабеењето!

време е и вкусно… Куркума млекото е мешавина од куркума и млеко што има одличен …