(ФОТО) Елизабет Харли повторно во бикини ја „кренала температурата“ на Инстаграм

Многумина веќе облекле неколку слоеви облека, а Елизабет Харли продолжува да им се инаети на ладните есенски денови. И понатаму носи бикини во кои ја открива својата вита линија, рамен стомак и цврсти раце.

За неа со години работите не се менуваат. Делува како ниту еден ден да не остарела, а веќе има 54. години. Неверојатната форма со која може да се пофали е резултат на многу активен животен стил. Нејзините вежби всушност се вообичаени дневни активности кои сите можат да ги прават.
„Всушност не вежбам, односно, не одам во теретана. Многу се движам, работам во градина, ја сечам оградата, сечам дрва и слично“, изјавила за Extra.
Славната британска глумица денот го почнува со шолја млака вода со кришка лимон, а се храни исклучиво со органска храна од домашно одгледување.

Покрај тоа редовно оди на долги прошетки со своите кучиња, а клекнувања изведува додека ги мие забита или готви ручек.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МОЌНО И ПРИРОДНО – Ова се убедливо најјаките природни антибиотици: Научно потврдено го јакнат имунолошкиот систем и штитат од сите видови инфекција!

Премногу често посегнуваме по фармацевтски антибиотици, кои можат да бидат многу опасни и имаат потполно …