(ВИДЕО) Оскаровката префрлена во болница после сообраќајна несреќа: Автомобилот завршил на кровот!

Американската актерка Хелен Хант (56) била пренесена во болница по сообраќајна несреќа во Лос Ангелес, во која нејзиниот автомобил се превртел од силината на ударот.

Според странските медиуми, Оскаровката во моментот на несреќата била во автомобилот, односно кога друго возило удрило во страната на нејзиниот автомобил.

 

Во видеото објавено од TMZ, се чини дека актерката смета дека нејзиното возило имало приоритет на патеки во пресекот.
Порталот објави и дека актерката е пренесена во болница и се пожалила на болка. Таа била свесна и во стабилна состојба во моментот кога амбулантните возила ја возеа. Сè уште не се знае кој е возачот на другиот автомобил.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Глумецот од сериите „НЦИС“ и „Бул“ ослабнал 20. килограми без „теретана“ – Открил и како!

Актерот Мајкл Ведерли, sвездата на сериите „Бул“ и „НЦИС“, неодамна призна дека се здебелил. За …