(ФОТО) Таен рецепт за слабеење: Здравје и топење килограми!

Џон Кристофер советува да ја користите оваа храна секој ден за да бидете здрави…
Магдоносот е широко користен во готвењето и едноставно обожаваме да го додаваме во супи и салати. Можеме да го јадеме скоро секој ден, но во мали количини.
Еден од најдобрите начини да изгубите тежина е со помош на магдонос.

 


Дали сте слушнале за д-р Џон Кристофер? Тој е еден од најпопуларните лекари кој навистина ги разбира лековитите својства на зеленчукот. Тој ги советува своите пациенти да консумираат магдонос секојдневно и да го обезбедат здравјето на целото тело.
Овој лекар тврди дека магдоносот е еден од најдобрите природни лекови за заболувања на бубрезите. Дури и ако немате медицински проблеми, сепак можете да го додадете во вашата диета и да го користите за слабеење.
Ќе ви го покажеме најлесниот начин да го направите ова. Најдобар начин е да направите чај од магдонос и да го пиете во текот на денот. На овој начин можете да изгубите и до 5 килограми за 2 дена.

Покрај вишокот килограми, со помош на овој чај ќе ги отстраните и сите отрови од телото.
Рецепт: Додадете 5 лажици сецкан магдонос на 1. литар врела вода. Покријте го садот и оставете го да вари околу 20. минути, а потоа исцедете ја течноста.


Можете исто така да пиете чај со сецкан магдонос.
Овој чај ги лекува сите видови на бубрежни и уринарни проблеми. Ги елиминира бактериите, акумулираната течност и сите токсични материи од организмот преку урината.
Забелешка: Пијте 2. до 3. чаши од овој чај на ден, но не повеќе од еден литар на ден.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МОЌНО И ПРИРОДНО – Ова се убедливо најјаките природни антибиотици: Научно потврдено го јакнат имунолошкиот систем и штитат од сите видови инфекција!

Премногу често посегнуваме по фармацевтски антибиотици, кои можат да бидат многу опасни и имаат потполно …