(ФОТО) ТАА Е НАЈУБАВА ЖЕНА НА СВЕТОТ: Манекенката има СОВРШЕНО ЛИЦЕ, научниците во ШОК!

Манекенката Бела Хадид, според најновото истражување на научниците, е прогласена за најубавата жена на светот.
Бела, според анализа на група научници кои се бават дури и со најситните детали, е прогласена за најубава жена на светот со совршени пропорции на лицето.


View this post on Instagram

Yellow sky bathed in light


A post shared by 🦋 (@bellahadid) on


Пропорциите на нејзиното со 94,35 отсто одговараат на „златниот рез“, односно, златните пропорции, мерки кои претставуваат физичко совршенство.

View this post on Instagram

Who is she

A post shared by 🦋 (@bellahadid) on

Нејзините очи, веѓи, усни, образи, јагодици и облик на лицето се скоро совршени според поимот на убавина на старите Грци.
Листата на најубави ја составил хирургот Џулијан Де Силва кој изјавил дека нејзината симетрија е најблиску до совршенство.

View this post on Instagram

23♥️

A post shared by 🦋 (@bellahadid) on

„Бела беше победничка кога се земени предвид сите параметри. Нејзиното лице е најблиску до совршенство. Брадата на манекенката е најблиску до совршенство, а од максималните 100 отсто и совршениот облик ја делат само 3 отсто. Нејзината симетрија на лицето е најблиску до совршенство. Бела е нова генерација на супермодели и можно е дека ќе доминира со сцената во наредните децении. Нејзината најголема слабост е на подрачјето на веѓите“, рекол доктор Де Силва, еден од научниците кој работел на проектот.
Второто место на оваа листа го зазела пејачката Бијонсе а третото глумицата Амбер Херд.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Осум здравствени придобивки од ПРЕСТОЈ ВО ТИШИНА: Најдете време за себе

Општо познато е дека бучавата не влијае добро на луѓето, но што е со тишината? …