(ВИДЕО) Славниот глумец на симпатичен начин го открил полот на шестото дете!

Познатиот американски актер Алек Болдвин неодамна преку социјалните мрежи откри дека наскоро ќе го добие своето шесто дете, односно петто, со сопругата Хилариа.

View this post on Instagram

🍩 Saturday treats! 🍩 @thedonutpub

A post shared by Hilaria Thomas Baldwin (@hilariabaldwin) on

Двојката повторно решила полот на детето да го открие преку социјалните мрежи.

View this post on Instagram

Our little reveal 💙💖. We are so excited!

A post shared by Hilaria Thomas Baldwin (@hilariabaldwin) on

Имено, сопругата на славниот актер на Инстаграм објавила кратко видео каде можеме да видиме како нивните четири деца, шестгодишната Кармен, четиригодишниот Рафаел, тригодишниот Леонард и едногодишниот Ромео, возбудливо влегуваат во детската соба, каде ги дочекуваат четири кукли. Малиечкте со нетрпение ги одвиткуваат куклите завиткани во бели ќебиња за да можат конечно да ја видат розовата облека што се крие под ќебето, односно дознаваат дека наскоро ќе добијат сестра.

View this post on Instagram

Happy 3rd birthday to our Leonardo Angel 💛

A post shared by Hilaria Thomas Baldwin (@hilariabaldwin) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Мрачна тајна на Хали Бери: Својот изглед го должи на болеста!

Од доцните осумдесетти години на минатиот век глумицата се бори со свирепа болест…   View …