(ВИДЕО+ФОТО) Најдобри постови од светските тенисери минатата недела: Селфи на Федерер, Марин Чилиќ за очекувањето бебе…

ATPTour.com погледнале во најдобрите постови на социјалните мрежи на популарните тенисери…
Од Роџер Федерер до Марин Чилиќ, светските топ тенисери биле зафатени и’ вон теренот. Погледнете ги најновите постови на социјалните медиуми од минатата недела да видите што правеле вашите омилени тенисери…
Роџер Федерер бил замолен да даде препорака за Шангај и тој имал многу одговори, а на еден фан му ветил дека ќе оди во The Bund, делот од градот кој го нарекуваат „воден“.


Тренерот на Данил Медведев, Гил Кервара, сакал да го приземји Руснот по освојувањето на Мастерсот во Шангај.

Стефанос Циципас имал добра причина за насмевка после победата против Новак Ѓоковиќ во четирифиналето на Мастерсот во Шангај, но научил дека радоста е со кус век откако беше поразен во полуфиналето. Сепак, Циципас има причини за радост бидејќи обезбеди учество на завршниот Нитто АТП Мастерс во Лондон.

Борна Чориќ уживал во добриот тренинг со Филип Крајиновиќ пред почетокот на Мастерсот во Шангај.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Што може да се случи со вашето тело ако јадете премногу месо?

Секојдневната исхрана базирана на рамнотежа и умерено внесување на сите намирници е идеалниот пат до …