(ФОТО) Втора срамна дамка на „Макфест“ – Без никаква најава:Тамара Тодевска со шоу програма на финалната вечер!?

Никој не може и не смее да ги оспорува вокалните квалитети на Тамара Тодевска – едноставно НЕ СМЕЕ – бидејќи нема што да се замери или забележи, но тоа не и дава за право, со своите постапки, да ја губи подршката од љубителите на музика во татковината.
Тивко, онака тајно, без никакви најави „Макфест“ ја „провлече Тамара“ со шоу програма – никаде немаше најава, ниту на веб страната на Макфест ниту на нивната страна на Фејсбук – срамно!
Дали „Макфест“ се срами од пејачката на која и даваат да има шоу програма на финалната вечер или пак станува збор за бламот што си го дозволи Тамара Тодевска со изведувањето на македонската химна на Денот на САД…

И таа молчеше и никаде не објавуваше дека ќе има шоу програма на „Макфест“…
„Пред 28 години заедно со легендарните Маријана и Росана, го имав свој прв настап на Макфест. Имав само 6 години. Се сеќавам, Зерина Цокоја ми пријде пред самиот настап и ме праша – Имаш ли трема? – Што е тоа трема?, и одговорив. 😁
Денес, по неколку годишна пауза повторно настапувам на Макфест, но овој пат во ревијалниот дел. Пеперутките сѐ уште се тука а и магијата. Ви благодарам што сте покрај мене и што верувате во мене. Заедно продолжуваме да креираме магија“, напиша Тамара Тодевска на нејзиниот профил на Инстаграм вчера, неколку часа пред шоу програмата.


View this post on Instagram


Пред 28 години заедно со легендарните Маријана и Росана, го имав свој прв настап на Макфест. Имав само 6 години. Се сеќавам, Зерина Цокоја ми пријде пред самиот настап и ме праша – Имаш ли трема? – Што е тоа трема?, и одговорив. 😁 Денес, по неколку годишна пауза повторно настапувам на Макфест, но овој пат во ревијалниот дел. Пеперутките сѐ уште се тука а и магијата. Ви благодарам што сте покрај мене и што верувате во мене. Заедно продолжуваме да креираме магија. #makfest2019

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska) on


Не веруваме дека не знаеше дека ќе има шоу програма бидејќи имаше одлично подготвена програма, со бенд, во живо…Нешто што се вежба со денови и недели па не знам колку да сте уиграни, а пред шест дена беше во Мадрид каде ја прими наградата за „Најдобар вокал во живо“ на „Евровизија 2019“…

View this post on Instagram

Gracias por todo❤️

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska) on

Никој не може и не смее да ги оспорува вокалните квалитети на Тамара Тодевска – едноставно НЕ СМЕЕ – бидејќи нема што да се замери или забележи, но тоа не и дава за право, со своите постапки, да ја губи подршката од љубителите на музика во татковината.
Погледнете го нејзиниот настап пред 28. години со Маријана и Росана:

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

4 работи со кои не смеете да претерате: Можат да влијаат на вашето здравје

Би се рекло дека сè што не е умерено може на некој начин да ни …