(ФОТО) ЕДНАШ БОРЕЦ СЕКОГАШ БОРЕЦ – СО АПЛАУЗ И НАВИВАЊЕ уапсена познатата глумица!

Познатата актерка Џејн Фонда е уапсена во Вашингтон за учество во протести за климатски промени. Џејн го најавила своето пристигнување на социјалните медиуми, а нејзиното апсење било проследено со аплауз и навивање на присутните.

„Јас ќе ги одам демонстрации и ќе побарам акција на нашите политички лидери во борбата против климатските промени што влијаат врз нас. Не можеме да чекаме повеќе. Мора да разбереме дека моќните ја уништуваат нашата планета само за профит“, рекла Џејн Фонда.
За време на протестот биле уапсени 16 лица.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

РЕАКЦИЈА – Петар Ренџов до Шилегов: „Каква е оваа интелектуална беда во Собранието на град Скопје, каква порака ни праќате на нас граѓаните?“

Ако градоначалникот Петре Шилегов мислеше дека тоа што Дино Мерлин ќе ги забавува скопјани во …