Лицата во овие хороскопски знаци во се’ преземаат иницијатива

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Тие се родени водачи. Луѓето родени во овие хороскопски знаци никогаш не дозволуваат ситуацијата да се реши спонтано или тоа да го направи некој друг.
Следните четири хороскопски знаци во секој аспект на животот преземаат иницијатива.

Јарец
Јарците се вистински алфа-личности кои секогаш се превземаат врз себе. Нивната амбиција инспирира многумина, а она што се издвојува е нивната упорност и доследност. Никогаш не дозволуваат неуспехот да ги победи, туку после падот се враќаат уште помоќни.

Овен
На Овните навистина не им е грижа што мислат другите. Тие секогаш ќе истакнат ако не сакаат нешто и ќе речат дека би го сториле истото на свој начин. Тие се многу детерминирани  и храбри и не дозволуваат ништо да им застане на својот пат.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за недела, 20.10.2019:Денес ќе бараме некои стари и заборавени работи, како и потиснати мисли – но и да се организираме и одржиме односот со партнерот!

Денес, два секстили го одбележуваат денот, Меркур и Плутон, и Венера и Сатурн. Секстилот на …