Три хороскопски знаци со кои е најтешко да се биде во врска

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Не е лесно да се биде во сериозна љубовна врска и сите парови ги имаат своите добри и лоши денови.
Но, да се биде во врска со еден од овие три хороскопски знаци е вистински предизвик и малкумина можат да издржат долгорочно:
Бик
И’ додека Биковите се сметаат себеси како силни, независни и самоуверени, другите најчесто ги гледаат како некој што си е доволен сам на себе. Поради нивната амбициозна и конкурентна природа, некој со кого е во контакт може да се чувствува како постојано да го тестираат и да му се поставуваат нови предизвици за да бидат сигурни дека се достојни, поради што најчесто завршуваат сами.


Девица
Иако Девиците се паметни, интересни и дружељубиви, она што ги задушува во врските е нивната емотивна резерва. Ниту една врска не може да преживее без да се покажат емоции, било да се тие среќни или тажни.Водолија
Нивниот главен проблем е што воопшто не бараат врска, туку предизвик. Луѓето кои можат да бидат опишани како „нормални“ не им се интересни како потенцијални партнери. Водолиите претпочитаат да изберат партнери со проблеми и потоа да се обидат да ги поправат, но никој не сака кога некој постојано се обидува да ги смени, па партнерите обично ги оставаат брзо.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за понеделник, 04.07.2022: Подобро е да го задржите тоа што го имате отколку да гледате во насока на личност која изгледа премногу провокативно…

Овен Љубов: Не дозволувајте сомнежот кон вашата сакана личност или лошото расположение да преовладува во …