Дневен хороскоп за петок, 11.10.2019:Ден за одмор, фантазија и дремка – одморете се, опуштете и уживајте!

Петок е ден што најпожелно е да го поминете во одмор. Месечината во Риби нè води на патот на фантазирање, па дури и вистински дремки во средина на денот, што е јасен знак дека на вашето тело му треба одмор. Сепак, бидете креативни во текот на целиот процес. Дозволете вашата оригиналност да се истакне во еден од сегментите. Опуштете се и уживајте во вашата личност.
Имајте убав ден.
Овен
Работа
Не мора да се грижите за различни коментари. Секој соработник има право на свое мислење и приоритети за деловно работење.
Љубов
Различни луѓе го привлекуваат вашето емоционално внимание, но изберете друштво кое целосно одговара на вашата инспирација и афинитети. Угодете си себе си, денес не е совршен ден за љубов.
Здравје
Проблеми со стомакот.
Бик
Работа
Сочувајте ја присебноста во некои ситуации. Прифатете нечие извинување како позитивен сигнал за идните договори за заедничко вложување и деловна соработка.
Љубов
Нема причина да се осуди нечие однесување како емоционална рамнодушност или знак на отфрлање. Бидете сигурни дека вашата сакана личност разбира правилно и потоа целосно ги прифаќа вашите намери. Оние кои се во врска може да имаат недоразбирања со партнерот.
Здравје
Хронични проблеми.
Близнаци
Работа
Средбата со едно лице има негативен ефект врз вашето расположение, поради што го одбивате предлогот или понудата за деловна соработка. Но, постојат ситуации со кои не можете сами да се справите.
Љубов
Некој ви го привлекува вниманието, но сè уште не сте донеле конечна одлука. Емоционалната несигурност што ја чувствувате најмногу произлегува од вашата недоверба. Треба да зборувате гласно.
Здравје
Пазете се од настинка.
Рак
Работа
Се обидувате да повлечете појасна линија помеѓу доброто и непрофесионалното однесување. Сепак, лицето кое ви задава  дополнителни проблеми нема да се откаже од своите намери.
Љубов
Време е да се сменат некои воспоставени правила на однесување во консултација со некој близок. Нема причина да се грижите понатаму само затоа што немате целосна контрола. Пазете се од расправија.
Здравје
Добро се чувствувате.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – Свештеник (81) починал во болница, неговиот сопруг (27) инаку романски танчер вели;„Плачев 2. дена, тоа е доволно, сега ќе уживам во парите!“

Пензиониран свештеник (81) кој се оженил со 27-годишен романски танчер починал во болница во Букурешт, …