Тие се совршен тим: Овие шест парови на Зодијакот најдолго траат

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Бикот и Девицата се најкомпатибилен пар на зодијакот и често остануваат заедно до крајот на животот. Лавот најдобро се надополнува со Водолијата, но нивната љубов знае да ги изолира од остатокот на светот…
Овен и Стрелец
И Овен и Стрелец имаат потреба од партнер кој е огнен знак затоа што луѓето се природно многу љубопитни, страствени за авантурите, но исто така знаат кога да направат чекор назад, додека другите шетаат слободно наоколу.
Потребна е многу самодоверба и храброст за да сте способни и за едно и за друго. Кога ќе се сретнат овие два лика, страста брзо се распрснува меѓу нив и се чувствуваат како да се предодредени да бидат едни со други.
Бик и Девица
Бик и Девица се крајно компатибилни, тие се најкомпатибилен пар што е можно меѓу знаците во хороскопот. И двата се знаци на земја и споделуваат основни вредности за тоа што треба да биде врската и голема желба да се создаде топол, удобен дом полн со доверба, почит и убов.
Топлината што зрачи од Бик и помага на Девицата да се препушти на контрола на некој друг. Тврдоглавоста и самодовербата на Бикот, од друга страна, им дава можност да се повлечат во моменти кога Девицата е премногу напорна со нејзините барања. Сепак, постои голема доверба меѓу нив што ја прави нивната врска практично нераскинлива.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – Свештеник (81) починал во болница, неговиот сопруг (27) инаку романски танчер вели;„Плачев 2. дена, тоа е доволно, сега ќе уживам во парите!“

Пензиониран свештеник (81) кој се оженил со 27-годишен романски танчер починал во болница во Букурешт, …