(ФОТО) САКАЛА ДА СЕ ПОФАЛИ СО НОВАТА ФРИЗУРА ПА ЗАВРШИЛА ИСМЕАНА: Косата на сите им личела на НЕШТО НЕПРИСТОЈНО, а социјалните мрежи „се вжештиле“ од простите коментари!

Една жена испробала нова фризура што ја видела на Интернет, но фотографијата од тој моден експеримент станала вирална откако луѓето забележале дека им аосцира на нешто прилично непристојно.
Поточно, фризурата испаднала одлично, но со објавата на Твитер, почнале да се појавуваат коментари дека нејзината глава изгледа како нешто од филм за возрасни.

Фотографијата наскоро станала вирална и имала сè повеќе „прости“ коментари.
Повеќето луѓе напишале дека нејзината глава личи на фалус, а неколкумина мислеле дека станува збор за секс играчка.
„Веројатно сум уморна затоа што мислев дека е пенис“, коментира стилистката и модна блогерка Стефани Џeобе. Нејзиниот твит го лајкувале повеќе од 2.000 луѓе,стотици луѓе се согласиле со неа.
„Сè додека не го прочитав вашиот твит, не сфатив дека не е пенис“, „Мислев дека само оббјавиле огромен пенис… Бев шокиран“,„По ѓаволите, па јас сум навистина чуден“, се само неколку од коментарите.

Екран.мк
Фото: Printscreen, Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

За изминатите 24. часа се потврдени 76 нови случаи на ковид 19: Вкупната бројка на дијагностицирани 2.391, оздравени се 26 пациенти – почина 1 лице

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 885 тестирања, а регистрирани …