(ФОТО) МАЈКАТА МОНСТРУМ ГО НАЈАВИЛА УБИСТВОТО НА СВОИТЕ ДЕЦА: Сара на Фејсбук објавила реченица која ја леди крвта во вените, а потоа тие зборови ги спровела во дело!

Сара Барас (35) од Велика Британија, објавила грозни натписи на Фејсбук само неколку месеци пред да ги убие своите две деца.
Убиецот, кој се изјаснил за виновен за убиство и заговор за убиство во септември, на својата страница на Фејсбук објавила цитат од романот на Стивен Кинг. Во него се вели:
„Убиството е како торба чипови: не можете да запрете само со едно“.
10. месеци по таа објава, таа и нејзиниот член на семејството Брендон Машина ги убиле своите синови Тристан (13) и Блејк (14).

Барас и Мачин (37) исто така се изјасниле за виновни за заговор за убиство на четири други нивни деца, што за среќа не го спровеле во дело.
Според обвинението, заговорот за убиство на шест деца се случил помеѓу 14. и 20. мај. Убиствата потоа се случиле утрото на 24. мај, а полицијата била наскоро повикана во нивниот дом.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

За изминатите 24. часа се потврдени 76 нови случаи на ковид 19: Вкупната бројка на дијагностицирани 2.391, оздравени се 26 пациенти – почина 1 лице

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 885 тестирања, а регистрирани …