Лицата родени во овие знаци на зодијакот најчесто се разведуваат

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Никој не стапува во брак за да се разведе, но за жал многу бракови завршуваат токму така.
А, ако сте родени во еден од овие хороскопски знаци, размислете внимателно пред да одлучите да стапите во брак затоа што имате подобра шанса за развод од останатите хороскопски знаци:


Близнаци

Тие со причина ае на оваа листа, затоа што никогаш не знаете што да очекувате од нив. Исто така, тие имаат тенденција да ги идеализираат своите партнери па можат лесно да бидат разочарани од нив кога ќе сфатат дека не се толку совршени во нивната глава.


Водолија
Водолиите ја сакаат својата независност и се чувствуваат најдобро кога се сами, поради што се сметаат за најосамен хороскопски знак. Ако се чувствуваат воздржани во врска или брак, големи се шансите тие да раскинат или да побараат развод затоа што нивната слобода доаѓа во прв план.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за недела, 20.10.2019:Денес ќе бараме некои стари и заборавени работи, како и потиснати мисли – но и да се организираме и одржиме односот со партнерот!

Денес, два секстили го одбележуваат денот, Меркур и Плутон, и Венера и Сатурн. Секстилот на …