(ВИДЕО) Hood – Alone (Official Video) 2019′: Да, наши се – од Македонија!

Ако ги слушате на радио или спотот (случајно) го видите на ТВ нема да знаете дека станува збор за македонски автор и изведувач…А, ги слушнавме и оваа година на првото издание на фестивалот „Underfest 2019“…
Се’ е македонско – од инспирацијата до изведбата па и видео спотот…Alone на Hood не пренесува во една друга сфера каде е се’ убаво, а се со помош на музиката и лежерната изведба…секако мелодиската линија и ритамот…
Тоа што и најголемите светски ѕвезди го бараат – добра мелодиска линија која им останува во уво на слушателите, а песна која подоцна можат и да си ја запеат – или барем да се обидат…
Едноставно, без многу компликации и ПРЕКРАСНО!

Ова е моја втора песна оваа година. Им благодарам на луѓето кои беа инворлвирани во проектот:
Lyrics: Hood (Stojchov)
Music: Nickarth, Hood
Audio production: Nickarth
Video taken in Sygnius Production&Media / Viktor Krstevski&Ljubomir Todorov
Camera director: Nickarth
Video edit: Nickarth
Model: Nadja Milanov
Hairstyle: Ivica Ilijev
Makeup: Nina Lakovic
Jewlery: Zlatar Bono
Official partner: NovaCafe, Stip

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) КОНЕЧНО НАСМЕАНИ – МЕГАН МАРКЛ И ХАРИ САМИ ГИ НОСЕЛЕ КУФЕРИТЕ! Повеќе не летаат со приватен авион, во Америка патувале за да се видат со ПОЗНАТ ПАР!

Меган Маркл (38) и принцот Хари (35) одбегнуваат појавување во јавност. Парот заедно го прославил …