(ВИДЕО+ФОТО) ГИ МАЧЕЛ СО ГОДИНИ – ТРИ СЕСТРИ ОТКРИЛЕ ЗОШТО ГО УБИЛЕ ТАТКОТО МАФИЈАШ: Чекале да заспие па бутално му се осветиле – Објавени нови детали за случајот кој ја потресе Русија!

Русија се уште е потресена од злосторството од јули минатата година кога три сестри, Кристина, Марија и Ангелина, го убија нивниот татко Михаил Качуратијан.
Инспекторите потврдиле дека нивниот татко со години физички и психички ги злоставувал.
Обвинети за убиство, сестрите станаа една од најважните теми на дебата во Русија, а повеќе од 300.000 луѓе потпишаа петиција во која се бара нивно ослободување.

Вечерта на 27. јули 2018. година, Михаил Хачетурјан (57) ги поканил своите тогашни малолетни ќерки, една по една, во својата соба. Тој ги искарал затоа што не го чистеле станот правилно и им испрскал „пипер-спреј“ на лицето. Набргу потоа, кога заспал, девојчињата го нападнале со нож, чекан и „пипер-спреј“, предизвикувајќи му смртоносни рани на главата, вратот и градите. За него е откриено дека имал повеќе од 30.убодни рани.

Потоа повикале полиција и биле уапсени на лице место. Истрагата наскоро ја открила сеопфатната историја на семејно насилство.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

За изминатите 24. часа се потврдени 76 нови случаи на ковид 19: Вкупната бројка на дијагностицирани 2.391, оздравени се 26 пациенти – почина 1 лице

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 885 тестирања, а регистрирани …