(ФОТО) Челенџ турнир во пинг-понг во „Борис Трајковски“ со екипа и од Македонија!

Од денес до четврток (од 8. до 10.10.2019 г.) во арената „Борис Трајковски“ ќе се одржува спортскиот настан „Челенџ турнир“ со екипи од цел свет…
Убаво е да се види дека овој спорт не е заборавен како и дека Македонија ќе има претставник во овој меѓународен турнир…
Но, ништо не би било без топлината и гордоста на една мајка, Ана Огненова Цветковска, која на Фејсбук информираше за овој настан…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Рафаел Надал се ожени со Мариа Франциска Перелјо: На свадбата најблиските но и поранешниот крал Хуан Карлос!

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал и неговата долгогодишна девојка Мариа Франциска Перељо – Чиска, се венчаа …