(ФОТО) НИКОЈ НЕ ВЕРУВА КОЛКУ ГОДИНИ ИМА ОВАА БАБА:„Мажите се изненадуваат кога ќе ме видат!“

Бабата на четири внучиња. Алејандра Лабастидо-Шапиро, изгледа толку младо што многумина мислат дека таа и нејзината 32. годишна ќерка се всушност сестри.
Благодарение на родителите кои ја едуцирале за здравата исхрана, 55. годишната жема на ваквиот начин на исхрана е посветена уште од својата десетта година.

„Моите родители повеќето време користеа зачински билки, традиционални лекови или хомеопатија за да ги излекуваат нашите болести и повреди“, рекла Алејандра за Metro.
Моментално работи како инструкторка по пилатес а својот младешки изглед го должи на сировата исхрана. Освен органската храна, тајната формула на нејзиниот изглед е и одбегнување на преработени производи и шеќери како и дружење со внуците.

View this post on Instagram

One of the reason I post in IG and Facebook is because I want to inspire people for a healthy and positive lifestyle by teaching by example and giving advices that can help people to a better quality of life. This morning I received a text from one of my clients saying: “Good morning Alejandra, I was reading the news and I saw this article about you” The story is: Two weeks ago I received a email from a UK 🇬🇧 online magazine who wanted to interview me to know about how I keep myself in shape at my 55 years old , having 3 kids and being a grandma. I wasn’t sure if was a scam and my hubby researched and told me looks like is authentic. So in the last 2 weeks they were asking me for a Fitness Bio, answered some questions and asking me photos. Yesterday they said they will publish about me what I thought will be just in UK 🇬🇧 on line magazine. My surprise this morning was that was for Apple News! The link is: https://apple.news/Asx4je1jlSgugvvEC8VOyYQ Also in the Mirror magazine (that I didn’t know was them): https://www.mirror.co.uk/news/us-news/gran-55-looks-young-shes-20379681 I hope I my experience can help people to have a better quality of life, doesn’t matter the age. And btw: Everybody needs Pilates! #fitmom #fitgrandma #fitat55 #pilates #yoga #personaltrainer #pilatesmasterinstructor #carbon38ambassador #youareasoul #yourbodyisyourtemple #loveyourlife #bethechange #healthyliving #healthylifestyle

A post shared by Alejandra Labastida-Shapiro (@princessa6481) on

„Со своето знаење и пример покажувам дека изјавата ‘годините се само број’ е вистинита ако водите грижа за својот живот и имате позитивни мисли“, раскажала.
Алејандра смета дека нашето тело е храм за кој треба да се грижиме, а поради неверојатниот изглед, оваа атрактивна баба веќе навикнала на многу машко внимание, особено на помладите кои ги сретнува во теретана.
„Мажите се навистина изненадени кога ќе ме видат. Било да држам часови по пилатес или одам на некое место, ми даваат комплименти, а ги добивам дури и на социјалните мрежи. Неколку пати имам добиено и цвеќе од странец, но јас сум мажена“, заклучила Алејандра.

View this post on Instagram

“Strength is what we gain from the madness we survive.” This quote is so true, but not only apply to training your physical body, but also your mind and spirit. Who had to pass for though situations and survive them, can understand what I’m talking about. The mind-body connection. This means that our thoughts, feelings, beliefs, and attitudes can positively or negatively affect our biological functioning. In other words, our minds can affect how healthy our bodies are! On the other hand, what we do with our physical body (what we eat, how much we exercise, even our posture) can impact our mental state (again positively or negatively). This results in a complex interrelationship between our minds and bodies. Also balance is important. Don’t forget to develop strength in your body, mind and spirit but also your “flexibility” , balance is the key of everything in life! #balanceisthekey #strengthtraining #strongmind #flexibility #mindbodyspirit #fitmom #fitgrandma #fitat55 #pilates #yoga #personaltrainer #pilatesmasterinstructor #carbon38ambassador #youareasoul #yourbodyisyourtemple #loveyourlife #bethechange #chicagofitness #aerialsilks #aeriallove #functionaltraining #coreworkout #coretraining

A post shared by Alejandra Labastida-Shapiro (@princessa6481) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

12. намирници кои треба да се јадат за појадок – ако сакате да ослабнете

Оброк кој е многу важен кога сакате да се храните здраво и да ослабнете е …