(ВИДЕО+ФОТО) ТРАДИЦИОНАЛНА МАКЕДОНСКА СВАДБА СРЕДЕ АВСТРАЛИЈА: Далеку се но обичаите не ги забораваат!

Многу пофалби доби една македонска свадба во Сиднеј, Австралија, одржана на 22. септември…

 


Свадбата била на Кики и Горан, како што се спомнува во коментарите, но најмногу биле фалени родителите, Павле и Мелиса, кои се потрудиле да се негува старата традиција иако е 21. век – да не се заборават обичаите од родниот крај.

"Dinner is Served" Macedonian Style to the God Parents Pavle and Melissa (Kumovi) this a very old tradition and yet it is still respected and hourned in the 21st century .. Sydney 22nd September 2019

Gepostet von Dragi Jovanovski am Mittwoch, 25. September 2019

„Со среќа на младите – преубаво е па ова е македонска свадба. Сите убави и превесели, само убавини секаде да се кај сите Македонци“, стои во еден од коментарите.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Славната тенисерка родила девојче и открила кое популарно име и го дала

Каролина Возниацки стана мајка. Поранешната данска тенисерка со нејзиниот сопруг и поранешна НБА sвезда Дејвид …