(ВИДЕО) По 18 спонтани абортуси оаа жена станала мајка во 48. година

Луиз и Марк се запознале во 1999. година и знаеле дека сакаат да започнат семејство. Овој пар од Англија се обидел да заснова семејство уште кога Луис имала 32 години, но немале успешни.
После 16. години и 18. спонтани абортуси, Луиз и понатаму не ја губела надежта. Сега на 48-годишна возраст, таа конечно стана горда мајка на нејзиниот син Вилијам.
Луис и Марк потрошиле околу 600.000 долари на вештачко оплодување.
„Марк и јас се обидувавме да добиеме бебе уште од мојата 32 години. Доживеавме 18. спонтани абортуси и потрошивме 80.000 фунти, но сега кога го гледам Вилијам, вреди. Јас не сум толку млада како што бев порано и ми треба време да го фатам околу куќата, но вредеше“, вели новопечената мајка.
Луис секогаш ќе забременела, но би го изгубила бебето после 14. недели. Само што планирале да се откажат, лекарите откриледека Луис има клетки во нејзиното тело кои ги убиваат ембрионите.
“Нема тага која може да се споредли со загубата на саканото и посакуваното бебе. Сите наши соништа и надежи беа уништени. Ние, исто така, пробавме и со донатор на јајцни клетки, но и тоа не успеа“, рекла Луиз.
По откривањето, Луис ги поминала потребните терапии и го родила синот Вилијам после 37. недели. Таа вели дека држењето на својот син за прв пат ‘Беше неверојатно’. Кога хирургот ми го даде, не можев да верувам во тоа, не можев да верувам дека бев толку среќен. Беше убаво, како да ја освоив огромна добивка на лотаријата“.
Таа вели дека да се биде мајка е најдобрата работа во светот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) 4. брзи рецепти за мафини, куглоф, пита…

Секогаш е добро да се има некој рецепт „набрзина“ на домашните да им подготвиме, вечера …