(ФОТО) ТАА НАЈДОБРО ЗНАЕ – За потребните на разни улоги драстично ја менувала „килажата“: Рене Зелвегер го открива најкусиот пат до идеална линија!

Ако некој знае како се доаѓа до топ форма, тогаш тоа е токму таа…
Поради улогите, таа честопати мораше да се здебелува, но секој пат успеваше да ја врати својата оригинална тежина со голема брзина. Рене Зелвегер открива кој е најдобриот и најбрзиот пат до идеалната линија.

View this post on Instagram

🌈

A post shared by Renee Kathleen Zellweger (@renee__zellweger) on

View this post on Instagram

She looks georgeous😍

A post shared by Renee Kathleen Zellweger (@renee__zellweger) on

Нејзината тајна се крие во диетата креирана од д-р Бари Сирс. Приоритет на оваа диета не е губењето на тежината, туку зачувувањето на здравјето.
„За мене беше многу важно што моето здравје беше на завидно ниво во секој момент“, рече актерката.

View this post on Instagram

Goodnight 💭❤️

A post shared by Renee Kathleen Zellweger (@renee__zellweger) on

Принципот на диети е да се придржуваме кон специфичниот однос на внесувањето на храната. Планот за исхрана значи дека во текот на овој режим дневно се внесува 40% од јаглехидратите, 30% од протеините и 30% од маснотиите.

View this post on Instagram

Summer starts today☀️♥️

A post shared by Renee Kathleen Zellweger (@renee__zellweger) on

Овие проценти не мора да се мерат во грамови. Д-р Бери советува да бидеме водени од чувството кога станува збор за количината.
Секој оброк треба да содржи една третина протеини и две третини јаглехидрати со малку маснотии.

View this post on Instagram

Is your summer body ready? 🚴‍♀️

A post shared by Renee Kathleen Zellweger (@renee__zellweger) on

Покрај оваа диета, Рене истакнала дека одењето редовно во теретана е одговорно и за брзо враќање на нејзината почетна тежина.

„Физичката активност е клучна за да се чувствувате добро“, заклучила таа.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Од плажа во притвор: Уапсена поради премногу „малечкото“ бикини!

Видеото од апсењето на девојка поради конфликтот околу нејзиното „премалечко“ бикини станало вирално на социјалните …