(ФОТО) БОРБА – ПОЗНАТ ХОЛИВУДСКИ ГЛУМЕЦ ОБЈАВИЛ ЕМОТИВНА ПОРАКА: Пред една година на мојот син кој има 16. години му беше дијагностициран рак!

Актерот Вилијам Болдвин (56) на својот профил на Инстаграм објавил фотографија од неговиот син, Ванс, кој заболел со карцином пред една година, под која напишал емотивна порака.
Вилијам објавил детали за болеста на неговиот син, кои не биле познати во јавноста до сега. Тој напишал дека неговиот син Ванс пред една година заболел од карцином и дека станува збор за борба на целото семејство.

“Мирот и позитивноста во оваа тешка состојба резултираше со победа над една злобна болест. Горд на борбата и истрајноста на својот 17-годишник”, напишал актерот зборови на целосна поддршка, љубов и признание и ги објавил на Инстаграм со фотографијата на Ванс на која носи Маица „F*ck cancer”“.

“Пред една година, на мојот син Ванс му беше дијагностициран карцином … Тој имаше 16 години. Тој остана мирен, како и сите ние. Помина низ 28 тури хемотерапија, но сепак остана многу позитивен, фокусиран, живеејќи нормален живот … секој ден“, го започнал излагањето Били и додал:

“Детето е незгоден кучкин син. Остар како клинец, пеколно смешен, цврст како нокт и со злато срце. Храброст. Сила. Срчаност. Воин … Никогаш не сум видел нешто слично на тоа. Никогаш не сум бил погорд. Те сакам сине“, напишал Болдвин, заблагодарувајќи им се на сите за нивната поддршка.

View this post on Instagram

A year ago today my son Vance was diagnosed with cancer… he was 16 years old. He kept it very quiet… we all did. He went through 28 rounds of chemo yet stayed VERY positive, focused and kept his life as normal as possible… every single day. Kid’s a tough son of a bitch. Sharp as a tack. Funny as hell. Tough as nails. Heart of gold. Courage, strength, bravery, attitude, warrior… never seen anything like it. Never been prouder. Love you son. ♥️ So much love & gratitude for how all his boys, teachers, coaches, parents… the whole SB community stepped up for him during this difficult time. Thanks gang… you know who you are… Vance, Chynna, Jameson, Brooke & I love you all. Your love, kindness & support definitely helped get him/ us through this difficult time. Thank you #drlawrencepiro… you are an amazing man!! #VBcrew #warhorse #fuckcancer

A post shared by Billy Baldwin (@thebillybaldwin) on

Чајна Филипс, сопруга на познатиот актер, го коментираше овој пост велејќи: „Нашето дете, нашиот херој“.
Да потсетиме дека Вилијам Болдвин се прослави во 90-тите во филмовите „Повратен удар“ и „Сливер3. Тој е помлад брат на далеку попознатиот Алек Болдвин.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Римски мозаик пронајден под лозје во Италија!

Римскиот патос украсен со мозаици беше откриен под лозовите насади во северна Италија, по повеќе …