(ВИДЕО+ФОТО) Ова е Ауди 4 од 81.000 евра

AUDI A4 е убав семеен седан со одлични карактеристики, но има и перформанси од што на некои ќе им се затресат пантолоните.

Најзвучниот модел на Audi ја носат ознаката RS, а токму овој доаѓа како духовен наследник на првиот модел, оној базиран на обожуваниот Audi 80. Има 450 КС и 600 Nm а доволни му се 2,9 литри запремнина со помош на две турбини.

И познатиот рецепт ги има и познатите зачини, Quattro погон и Tiptronic осумстепен менувач. Епилогот е 100 км на час за 4,1 секунда и до 280 км на час. Ако ги додадеме сите екстензии на каросеријата, тркалата од 19 инчи и вистинската издувни цевки, станува појасно зошто овој А4 чини 81.400 евра, нели? И да, првите примероци пристигнуваат во декември.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

РЕАКЦИЈА – Петар Ренџов до Шилегов: „Каква е оваа интелектуална беда во Собранието на град Скопје, каква порака ни праќате на нас граѓаните?“

Ако градоначалникот Петре Шилегов мислеше дека тоа што Дино Мерлин ќе ги забавува скопјани во …