(ВИДЕО) НЕПОВТОРЛИВО И ОРИГИНАЛНО: „Балкан бенд“ ја пее македонската химна – ВИЗИОНЕРИ ПРЕД ВРЕМЕ уште од 2011. година!

Безвременски хумор и сатира…тоа се претставите, скечевите…на прославените македонски актери
Тие со својот хумор и сатира не смееа до солзи…Претставите кои ни ги овозможија Ванчо Петрушевски, Гоце Тодоровски, Ѓокица Лукаревски, Благоја Чоревски, Владимир Дади Ангеловски, Емин Унџел, Димче Мешковски се едноставно БЕЗВРЕМЕНСКИ!
„Балкан бенд“ се собира и прави нова химна. И, секако, тука се тие од разни народности и делови од Македонија и секој со свој предлог…Еве еден:
„Денес во Македонија се раѓат: кромит, пипер, грав и патлиџан!!!
…Македонците се борат како да преживеат! 🇲🇰👌🏆
П.с Хуморот и сатирата (кои денес ги нема) секогаш биле пред времето! Поклон пред моите колеги, визионери од 2011та година!“
Гледајте, уживајте и споделете да не се заборави!!!


Сцена од Балакн бенд

Денес во Македонија се раѓат: кромит, пипер, грав и патлиџан!!!…Македонците се борат како да преживеат! 🇲🇰👌🏆П.с Хуморот и сатирата (кои денес ги нема) секогаш биле пред времето! Поклон пред моите колеги, визионери од 2011та година!Гледајте, уживајте и споделете да не се заборави!!!


Gepostet von Ѓорѓи Колозов am Dienstag, 24. September 2019

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Тони Цетински бил на трансплантација на коса, СЕ’ објавил на Инстаграм

ТОНИ Цетински објави на Инстаграм дека решил да направи трансплантација на коса. „Одамна имам желба …