(ВИДЕО) МАКЕДОНЦИ НА ОРО: СЕКОЈА ЧЕСТ – прекрасно – душата да ти заигра од емоции и ПОЧИТ ЗА ИГРАЊЕТО!

Македонска свадба, со македонски обичаи и оро кое го играат само млади мажи и тоа на коленици…А, орото трае….и трае…Навистина голема почит за овие свадбари кои играат оро клекнати на колена но со голема љубов и почит кон македонската традиција…


Секоја чест за нашите момци Македонци .
Браво за момците.🇲🇰👏👏👏👏🇲🇰

Уживајте во нивната игра на оро.

Македонци на оро

Секоја чест за нашите момци Македонци .Браво за момците.🇲🇰👏👏👏👏🇲🇰 Уживајте во нивната игра на оро.

Gepostet von Makedonski Narodni Pesni am Freitag, 13. September 2019

„Браво мајстори! Конечно сите да видат дека Македонците и кога се клекнати на колена секогаш се весели и храбри и на крајот повторно горди и исправени. Бескрајно браво со бескрајна почит“, пишува во еден од коментарите.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Каква е поврзаноста помеѓу контактот со очи и заљубеноста? Научниците имаат интересни одговори!

Се прашувате дали личноста што ви се допаѓа ги споделува вашите чувства? Психологијата вели дека …