(ФОТО) ПОДГОТВЕНА ЗА НОВ БРАК – Не можело да мине во тајност: Џенифер Лопез и Алекс Родригез конечно ја прославиле свршувачката!

Датумот на свадбата на латиновата дива и поранешна бејзбол ѕвезда се чини дека се приближува. Иако официјалниот термин сè уште не е познат за јавноста и идните младенци не сакаат да го откријат, станува се повеќе јасно дека овој настан ќе се случи наскоро.
Џенифер Лопез и Алекс Родригез минатиот викенд, шест месеци откако поранешниот спортист „клекна“ на колена пред својата мила, конечно и официјално пролавиле.


Минатиот викенд, во домот на пејачката Кароле Баер Сагер во Лос Анџелес, се одржала приватна забава на која многу луѓе сакале да присуствуваат, но таа била наменета само за избран круг на луѓе.

View this post on Instagram

JLO & AROD تصاویری از مراسم جشن نامزدی جنیفر لوپز و الکس رودریگز با حضور خانواده و آشنایان، چند شب گذشته آنها ۷ ماه پیش با انتشار تصاویری نامزدی خود را اعلام کردند. ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️ @hollywoodiha.ir @hollywoodiha.ir ۰ ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ #jenniferlopez #jlo #alexrodriguez #arod #jrod #wedding #couple #singer #hollywood #celebrity #fashion #photooftheday #beauty #beautifulgirls #beautiful #love #makeup #makeupartist #جنیفرلوپز #عروسی #لباس_عروسی #زیبایی_پوست #میکاپ_صورت #عروس #آرایش

A post shared by @ hollywoodiha.ir on

Станува збор за забава на која Џенифер Лопез и Алекс Родригез и официјално ја прославиле својата свршувачка, а блиски пријатели, како Рајан Сеакрест и Леа Ремини, биле меѓу многуте гости, покрај децата од нивните поранешни бракови.
„Беше прекрасна вечер со многу свеќи, бели цвеќиња и виолетова светлина, и внатре и надвор од куќата. Беше совршен момент сите нивни пријатели и семејство со нив да ја прослават свршувачката“, открил извор што присуствувал на забавата.

Џенифер Лопез (50) и овој пат изгледала сензационално, носела бел фустан со само еден ракав и голем волан, додека косата и била пуштена со едната страна зад увото, што и давало романтичен изглед.

View this post on Instagram

💕💕💕 9/27/19 💕💕💕

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

Алекс Родригез својата партнерка, со која еповеќе од три години, ја запросил во март на нивниот романтичен одмор на Бахамите.

Сите сè уште молчат за самата свадба, но Џенифер Лопез сепак истакнала во видеото на нејзиниот канал „Јутјуб“, каде рекла:

„Поминаа веќе три години и наскоро ќе се венчаме. Не утре, но следната година да. Јас би сакала голема свадба и овој пат сакам да се омажам за црква затоа што досега таму не сум се мажела“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПЕТ РАБОТИ КОИ ТРЕБА ДА ГИ ПОЧИТУВА СЕКОЈА СВЕКРВА: Само така ќе има совршен однос со синот и снаата

Сите знаеме за стереотипот за свекрвите, кој не е најпозитивен. Меѓутоа, во пракса често е …