(ВИДЕО) Слушнете ја „Километри“ од Лозано во изведба на Рафаел од Германија – Пее како да е Македонец!

Добриот глас далеку се слуша па така песната „Километри“ на Лозано стаса до Рафаел во Келн, Германија.
Една од најубавите македонски песни „Километри“ на Влатко Лозаноски – Лозано во своја верзија ја испеа Германецот, Рафаел Лопро, кој всушност пее „кавер-верзии“ на најдобрите песни од целиот свет. Тој на неговиот профил на Инстагарм објави видео на кое ја изведува песната на Лозано, а во коментарите под видеото тој доби пофалби за одличната изведба и одличниот македонски јазик.

„Мојата прва македонска песна. Облечен сум во мојот лежерен стил, живеј го својот живот како што сакаш. Е** се друго, ако сакаш да пееш песни од остатокот на светот или само од својот јазик? Направи го тоа!Само прави го тоа во што уживаш. Сега уживајте во песната на Лозано“, напиша Рафаел под видеото и додаде…

#lozano #kilometri
#vlatkolozanoski #macedonia
#macedonianmusic
#makedonski
#macedonian
#macedonian🇲🇰

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО) СНИМКИ ОД СТРАШНИОТ ЗЕМЈОТРЕС НА НОВ ЗЕЛАНД: Сирени одекнуваат по островот, се тресело стотина килоемтри од епицентарот!

Силен земјотрес со јачина од 8,1 степен го погоди брегот на Нов Зеланд, недалеку од …