(ФОТО) ТОТАЛНО ЛУДИ ГРЕШКИ во ТВ сериите кои веќе нема да ги заборавите!

ПОПУЛАРНИТЕ ТВ серии се полни со нелогичности кои ретки можат да ги забележите  и откако неброено пати ги гледале сите епизоди. 

„Пријатели“, „Банг банг теорија“, „Игри на престолите“…Тоа се серии кои ги гледале милиони луѓе но на авторите сеедно умееле да им се поткрадне по  некоја грешка за која ќе помислите – „Па, како?“

Ова се само некои од нив после кои сериите нема да можете да ги гледате со исти очи.

ЧЕНДЛЕР  три пати ја сретнал Рејчел во „Пријатели“ а подоцна во серијата не се сеќавале еден на друг.

Prvi put ju je sreo na tulumu u srednjoj gdje su se i poljubili, drugi put u baru tijekom jedne "flashback" epizode s Monicom te u pilot epizodi kad se pojavila u kafiću u vjenčanici.

Прв пат ја сретнал на забава во средно каде и се бакнале, втор пат во бар за време на една „флешбек“ епизода со Моника и во пилот епизодата кога во кафулето се појавила во венчаница.

Ариа во една епизода на „Слатки малечки лажги“ се јавила на мобилен кој бил наопаку поставен.
Во првата епизода на „Лудите 70.тти“ се појавува ликот на Тина, помладата сестра на Дона, но подоцна во серијата Дона се прикажува како единствено дете.

Во серијата „О.Ц.“ глумците два пати биле во трета година на средно.
Во 16. епизода на серијата „Гилморки“ во кадарот кусо се појавува микрофонот.
Во серијата „Под ист покрив“ семејството Винслоу на почетокот имало три деца, но подоцна го исфрлиле ликот на Џуди и никогаш повеќе не ја спомнувале.
Во една епизода од последната сезона на „Игри на престолите“ во кадарот се гледа шоља од „Старбакс“. До денес се нагаѓа дали станува збор за случајност или продуцентите тоа го направиле намерно.
Во ноќните сцени на  “Stranger Things” светлото на велосипедите на момчињата е бело па е необично во текот на денот  стаклата на светлата да се портокалови.
Во поранешните епизоди на „Банг, банг теорија“ Пени својот татко го вика Боб, а подоцна го претставува како Вајт.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

За изминатите 24. часа се потврдени 76 нови случаи на ковид 19: Вкупната бројка на дијагностицирани 2.391, оздравени се 26 пациенти – почина 1 лице

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 885 тестирања, а регистрирани …