НЕПОГРЕШЛИВО: Ова се добитни астро комбинација во љубовта!

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…

Нашите партнери главно ги избираме според чувства, физички изглед, интуиција, особини, каде е важно вклопувањето помеѓу вашиот и неговиот астролошки знак, како и позициите на Месечината, Венера, Марс и Нептун, симболи на емоции, љубов, сексуалност и имагинација. Исто така, важно е да се наредат елементите, вода, оган, земја и воздух.
Огнени знаци, директен Овен, страствен Лав и бестрашен Стрелец, ќе најдат голем партнер во воздушните знаци, разгиграните Близнаци, шармантната Терезија и непредвидливата Водолија. Земјаните знаци, сензуалниот Бик, ефикасната Девица и сигурниот Јарец се совпаѓаат со знаци на вода, чувствителните Ракови, заводливите Скорпии и мистериозните Риби. Тие се спаруваат едни со други и земјен со земјен, водени со водени, воздушни со воздушни и огнени со огнени знаци.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за четврток, 24.06.2021: Ве чека пријатно изненадување и убав гест од некого. Покажете искрена благодарност, доброто се враќа со добро…

Овен Љубов: Не дозволувајте да бидете „лесна мета“ пред личност која има невообичаени емотивни мотиви. …